Igra: Jutranja rutina

Ime igre in tema
  • Jutranja rutina
Učni cilji
  • Otrok uspešno prebere navodila in jim ustrezno sledi.
  • Otrok uspešno razvrsti slike v pravilno zaporedje.
  • Otrok pripoveduje zgodbo ob slikah, ob tem uporablja ustrezno besedišče iz teme jutranja rutina.

(Igra Jutranja rutina spodbuja otrokovo zmožnost sledenja navodilom, razvrščanja, širjenja besedišča in pripovedovanja.)

Starost
  • Igra je primerna za otroke od 5. leta starosti naprej.

(Strokovnjak ali starši naj glede na otrokove zmožnosti ocenijo primernost igre za otroka.)

Pravila igre
  • Predpogoji za igro so: zmožnost branja, zmožnost uporabe miške, poznavanje besedišča s področja jutranje rutine.
  • Otrok naj pozorno prebere navodila. Strokovnjak (oz. starši) naj preveri razumevanje navodil. Otrok naj samostojno (ali po potrebi ob pomoči osebe) razporedi sličice v pravilno zaporedje. Za preverbo rezultatov otrok klikne “Check”. Po uspešni razvrstitvi sličic naj otrok ob sličicah pripoveduje o dečkovi jutranji rutini.

Ti je uspelo? Čestitam!
Sedaj pa že komaj čakam, da poveš zgodbo o tem, kaj deček počne vsako jutro.

Avtorici: Juretič, S. in Trošt, S.